ВПЕВНЕНО КРОКУЄМО НА ОСВІТЯНСЬКІЙ НИВІ

Заклад вищої освіти повинен приваблювати своєю репутацією. Це думка, а точніше позиція Леоніда Миновича Попи, директора Білгород-Дністровського коледжу природокористування, будівництва та комп’ютерних технологій. Як зазначають факти, слова повністю підтверджуються вчинками. Про підсумки роботи колективу державного закладу вищої освіти та траєкторії розвитку БДКПБ та КТ в інтерв’ю «Слово Придністров’я».

Ред.: Білгород-Дністровський державний аграрний технікум отримав статус коледжу і перейменований в Білгород-Дністровський коледж природокористування, будівництва та комп’ютерних технологій.

Л.М.: Так, згідно наказу Міністерства освіти і науки України №9 від 4 січня 2018 року, змінено тип і перейменовано БДДАТ в БДКПБКТ.

Ред.: Восени в вашому навчальному закладі пройшли вибори керівника, які результати?

Л.М.: Дійсно, 2 жовтня 2017 року в державному аграрному технікумі, згідно Закону про вищу освіту, пройшли вибори керівника закладу вищої освіти, де колектив більшістю голосів (91%) проголосував за мене. Після цього Міністерство освіти і науки України провело спец перевірку (сьогодні це обов’язкова процедура) на посаду керівника закладу вищої освіти, а 29 грудня 2017 року міністр освіти Лілія Гринєвич підписала зі мою контракт на 5 років.

Ред.: Чим запам’ятався рік, який відійшов в історію, особисто Вам та Вашому навчальному закладу?

Л.М.: При всіх негараздах в нашій країні, 2017 рік для нашого колективу став роком серйозних досягнень та впевнених кроків на освітянській ниві. Тільки деякі конкретні факти: в 2017 році до нашого закладу вступило на денну форму навчання 162 студенти .Найбільшу зацікавленість випускники шкіл проявляють до спеціальностей «Комп’ютерна інженерія», «Менеджмент», «Архітектура та містобудування», «Будівництво та цивільна інженерія», є серйозні перспективи розвитку випускників спеціальностей «Агрономія», «Екологія», «Садово-паркове господарство».

Дякуючи нашим благодійникам, прибуткам від діяльності навчально-дослідного господарства, ми суттєво покращили матеріально-технічну базу нашого коледжу. Капітально відремонтовано актову залу, проведено капітальний ремонт в 6 кабінетах та 4 лабораторіях. У нас за попередній рік суттєво оновлено комп’ютерне та мультимедійне обладнання, закуплено нові меблі в лабораторії та в кімнати гуртожитку.

Ми відкрили та оснастили всім необхідним лабораторії «Архітектурного проектування та комп’ютерного моделювання», «Розробки та обслуговування програмного забезпечення», «Комп’ютерних систем і мереж», «Комп’ютерної електроніки, електротехніки та схемотехніки». Особлива увага в минулому році приділялася елементам дуальної освіти. Ми провели реконструкцію будівельної майстерні, де під керівництвом майстра виробничого навчання Бурлакової І.М. майбутні техніки-будівельники набувають фахової майстерності маляра, муляра, тесляра. Всі поточні ремонти в коледжі проводяться студентами спеціальності «Будівництво та цивільна інженерія». Свій вагомий внесок в роботу навчально-дослідного господарства вносять студенти спеціальності «Агрономія», «Екологія» та «Садово-паркового господарства» під керівництвом завідуючої відділенням Соколової Н.П.

У нас творча, обдарована студентська молодь. Ми брали участь в 17 обласних предметних олімпіадах, де зайняли 7 призових місць. У нас ефективно працює студентське самоврядування. Запам’ятався конкурс «Студент року», де Сліпченко Ганна, студентка гр. ЕС-21 стала переможцем; виставка студентської творчості та флеш-моб «Студенти – веселий народ»; літературний вечір «Тарасове слово».

Неодноразово приносив радість виступу та перемог, родзинка коледжу, танцювальний колектив «Едельвейс», керівник Мазуренко Н.І.. Приємно, що творчий танцювальний колектив з кожним роком росте. Ще кілька років тому весь колектив навчального закладу вітав переможців Всеукраїнського фестивалю «Софіївські зорі», а зараз вони лауреати міжнародних конкурсів в Польщі та Румунії.

Як і в попередні роки, значне місце у житті коледжу займає фізкультурно-оздоровча та спортивно-масова робота, яку очолює керівник фізвиховання М.М. Корженко.

Враховуючи матеріально-технічну базу, добрі традиції і інтереси студентів в коледжі активно діють спортивні секції із настільного тенісу, футболу, волейболу, баскетболу, легкої атлетики, що дозволяє близько 150 студентам покращувати рівень своєї спортивної майстерності. Щорічно студенти коледжу беруть активну участь в загальноколеджівських, міських, обласних та Всеукраїнських спортивних змаганнях.

В 2017 році на Всеукраїнських спортивних іграх серед студентських команд аграрних ВНЗ І-ІІ р.а. команда юнаків з волейболу, тренер Холостенко Т.В., посіла ІІ місце, команда з настільного тенісу, тренер Корженко М.М. посіла ІV місце та команда з мініфутболу, тренер Литвиненко О.М., посіла V місце. Серед аграрних ВНЗ І-ІІ р.а. за результатами останніх 10 років на Всеукраїнських спортивних іграх коледж займає почесне ІV загальнокомандне місце.

Ред.: Досягнення студентської молоді неможливі без педагогічного колективу. Які вони сьогодні, викладачі коледжу?

Л.М.: Переконаний у тому, що найбільше наше досягнення – формування дієздатного творчого викладацького колективу. Ми зуміли поєднати досвід заслужених педагогів із завзяттям молодих колег. З висоти часу оглядаючи славетну історію БДКПБ та КТ, нинішнє покоління викладачів має обіймати почуття гордості від співучасті у виконанні великої місії – підготовки кваліфікованих фахівців для різних галузей економіки держави.

Нелегкою щоденною працею багатьох викладачів коледжу зміцнюються загальні педагогічні критерії, відшліфовується педагогічна майстерність, удосконалюється методика викладання, накопичується педагогічний досвід, народжуються та закріплюються традиції навчальної та виховної діяльності. Викладачі коледжу перебувають у постійному творчому пошуку: здійснюють наукову діяльність, беруть участь у міських, обласних, регіональних та Всеукраїнських науково-практичних конференціях, методичних семінарах. Проходять стажування на кафедрах провідних ВУЗів та підприємствах України.

Я з задоволенням взяв участь в відкритому засіданні циклової комісії будівельних та архітектурних дисциплін на тему «Формування професійної компетентності майбутніх фахівців засобами інформаційно-комунікаційних технологій. Завідуюча навчально-методичним кабінетом Фетова А.М., голова циклових комісій Статірова І.О., викладачі будівельних дисциплін креативно та по сучасному розкрили можливості на своїх заняттях, застосовуючи ІКТ. Це цікаво викладачам, це цікаво студентам.

Свою родзинку на відкритому засіданні циклової комісії соціальних гуманітарних дисциплін (голова комісії Васілашко С.Д.) показали викладачі з теми «Видатні жінки України».

Запам’яталась нетрадиційна педагогічна рада «Професійне здоров’я викладача як важлива складова його діяльності». Активно беруть участь в науково-практичних семінарах та конференціях викладачі агрономічних дисциплін за участю науковців з НУБІП та ОДАУ за тематикою «Сучасні напрями в українському землеробстві». Наші викладачі беруть активну участь в огляді-конкурсі кабінетів, який проводить рада директорів ВНЗ І-ІІ р.а. Одеської області. За результатами 2017 року, кабінет математики, зав кабінетом Купцова О.В., зайняв ІІ місце.

За результатами участі у конкурсах методичних матеріалів у 2017 році, за інформацією Ради директорів, І місце – Сергієнко О.Г., Сергієнко Н.О., «Будівельна механіка, оцінювання знань за допомогою комп’ютерного тестування», І місце – Степова С.М, «Маркетинг. Навчальний посібник», ІІ місце – Фетова А.М. «Зарубіжна література», ІІІ місце – Глобільченко А.В. «Українське літературне життя у Слові».

Студенти з великою шаною та з задоволенням йдуть на заняття до викладачів Зайченко М.Д., Коріневської А.І., Бойко О.Г., Каріка А.Б., Боцан М.В., Литвиненко О.М., Донцової Т.П., Лісовської І.В., Марінової І.Г., Олійник Л.В., Перепелиці А.В., Кожухаренко А.Т. Коваль М.А., Статірової І.О., Чуханенко О.С., Пономаренко О.А., Василенко С.М.. З великою повагою студенти відносяться до психолога Васільєвої І.В.

Ред.: Леонід Минович, сьогодні навчальним закладам вкрай тяжко. Ми всі пам’ятаємо, як в минулому році були на грані виживання Старокозацький професійний ліцей та Білгород-Дністровський будівельний ліцей. У вас все навпаки – ідуть капітальні ремонти, укріплюється матеріально-технічна база, зростає якість освітнього процесу. Ваш коледж в постійному розвитку. 

Л.М.: Дякую за оцінку діяльності нашого коледжу, але й нам не солодко. Ціни на енергоносії за останні роки зросли в 4 рази, враховуючи щорічне державне недофінансування, ми змушені радикально змінити графік навчального процесу. В минулому році ми працювали і вчились по суботах, в розкладі 5-ті пари, що ускладнює роботу та навчання. Колектив має чітку стратегію розвитку навчального закладу. На неї працюють усі. Сьогодні силами технічних працівників під керівництвом завідуючої господарством Тодорової М.К. робиться серйозний ремонт підлоги актового залу, де йде циклювання, шліфовка, шпаклювання та покриття лаком паркетної підлоги.

Дуже важливий аспект – підбір кадрів. Зовсім недавно працює у нас енергетиком Кисіль В.П.,але за роботу цієї людини душа радується. Віктор Петрович не просто майстер високого ґатунку (майстер «золоті руки»), це людина яка надихає на роботу, яка приходить з конкретними пропозиціями щодо покращення безпеки життєдіяльності та комфортних умов праці викладачів та студентської молоді коледжу. От і в ці дні Віктор Петрович наполегливо проводить реконструкцію електромережі в студентському гуртожитку.

Залучення всіх учасників навчально-виховного процесу до укріплення матеріально-технічної бази, студентів та викладачів до навчально-наукових експериментів, посилення практичної підготовки, підвищення якості знань, співпраця з випускниками, роботодавцями, підтримка студентського самоврядування – це основа нашої концепції. Зі сторінок газети хотів би подякувати всім благодійникам, зокрема: голові піклувальної ради, випускнику технікуму, керівнику ПП АК «Агроток» Баранову І.Г.; випускнику технікуму, керівнику ПП «Агрофірма «Авангард» Гончару В.А., керівнику ТОВ «Миколаївка» Рибальченко С.Г., керівнику СФГ «Барвінок» Барвіненко Д.Л., керівнику СК «Победа» Ганжа М.М., керівнику СФГ «Україна» Балабан О.Г., керівнику СФГ «Роднічок» Павленко В.Д., керівнику СФГ «Колос» Юрескул Б.П.

Ред.: Що чекає ваш навчальний заклад в майбутньому?

Л.М.: Підкреслимо, сьогодні ми – державний заклад вищої освіти БДКПБ та КТ. Місія закладу полягає в якісному задоволенні потреб населення в освітніх послугах високого рівня, забезпечення підприємств та організацій кваліфікованими кадрами. Отримавши статус коледжу ми в подальшому зможемо відкрити ліцензії на підготовку молодших бакалаврів.

Але в першу чергу, в найближчі роки ми хочемо відкрити нову спеціальність «Інженерія програмного забезпечення». Ми підпорядковані Міністерству освіти і науки України, але з 2018 року фінансуватися будемо з обласного бюджету.

 

Ред.: Дякуємо Вам, Леонід Минович, за ціцкаве інтерв’ю.

Оставить комментарий

Комментарии: 0